Reidová Jenkins Taylor: Bez tebe napořád
Reidová Jenkins Taylor: Bez tebe napořád

Reidová Jenkins Taylor: Bez tebe napořád

O tom, že potkají svého pana Dokonalého, sní asi většina dvacetiletých dívek. Ani mladá knihovnice Elsie Porterová není v tomto ohledu výjimkou.


Jenže jí se to na rozdíl od drtivé většiny jejích vrstevnic opravdu splní! Na Nový rok se v nenápadné pizzerii seznámí s krásným, urostlým a neskutečně šarmantním Benem a okamžitě to mezi nimi zafunguje. Oba vědí, že potkali partnera na celý život, tak na nic nečekají a po pár týdnech se vezmou. Jejich štěstí však nemá dlouhého trvání. Devátý den od svatby Bena na ulici srazí auto a on je na místě mrtev. Namísto romantických líbánek zažívá Elsie šok. Musí se vyrovnat se ztrátou své životní lásky a ještě si k sobě najít cestu s Benovou matkou, která neměla o tom, že se její syn oženil, ani potuchy, a navíc ještě nedávno sama přišla o manžela.
V Americe mimořádně úspěšná spisovatelka Taylor Jenkins Reidová se ve svých příbězích nebojí pracovat se silnými emocemi a hnát hrdinky do citově vypjatých situací. Na rozdíl od mnoha jiných autorů, kteří využívají zbraně podobně těžkého kalibru, však dokáže velice věrohodně a zajímavě vykreslit vnitřní svět ženských postav a také skvěle pracuje s dialogy, které jsou svižné, nápadité, a přitom výstižné. Všechny tyto přednosti ukazuje Reidová již ve své prvotině Bez tebe napořád, která ale u nás vychází až po dvou jejích pozdějších bestsellerech Možná v jiném životě a Jediné pravé lásky. Příběh dvou žen, jež se musejí vyrovnat se ztrátou milovaného manžela a syna, se bude líbit hlavně těm, kteří mají v oblibě přímočaré vyprávění a rádi knihu intenzivně prožívají. Pro cyniky a milovníky složitě zašifrovaných sdělení naopak tenhle titul asi nebude úplně šálkem jejich čaje.
Vydává nakladatelství Mladá fronta, doporučená cena 289 Kč, naše cena 231 Kč.

O autorce

Taylor Jenkins Reidová
Spisovatelka, esejistka a televizní scenáristka pořadu Acton, Massachusetts. Její prvotina Bez tebe napořád (Forever, Interrupted) se stala předlohou stejnojmenného filmu, jehož hlavní roli obsadí Dakota Johnson. Její druhou knihu After I Do označil prestižní literární časopis Kirkus Reviews za knihu, kterou si nelze nechat ujít. O jejím dalším románu Maybe In Another Life (Možná v jiném životě, 2015 ) vyšel článek mimo jiné v časopisech People, US Weekly a Cosmo. Taylor žije v Los Angeles s manželem Alexem a psem Rabbitem.

Bez tebe naporad book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin