Jiří Žáček, Adolf Born: Z pohádkové postýlky
Jiří Žáček, Adolf Born: Z pohádkové postýlky

Jiří Žáček, Adolf Born: Z pohádkové postýlky

Můžou děti v dnešní době ještě vůbec zajímat klasické pohádky jako Sůl nad zlato, Smolíček pacholíček nebo O Červené karkulce?


Upřímně řečeno, jsou to sice skvělé příběhy, ale pokud budou psány sto padesát let starým slohem Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena (nic proti těmto velikánům české literatury), asi si srdce malých čtenářů nezískají. Zkuste jim je ale přečíst převedené do současného jazyka skvělým básníkem Jiřím Žáčkem a zjistíte, jak dobře tahle stará známá klasika funguje. Výbor šestadvaceti pohádek, jež podle starých lidových příběhů napsal Jiří Žáček, ilustroval svým nenapodobitelným stylem Adolf Born. V knize najdete většinou ty vůbec nejznámější pohádky patřící do zlatého fondu evropské kultury, ale objevíte tu také pár zapomenutých a přitom velice půvabných kousků (např. Jak liška napálila medvídky nebo O koťátku, které zapomnělo mňoukat). Kromě toho, že pohádky přepsal do moderního jazyka, opatřil Jiří Žáček každou z nich také vtipným veršovaným dodatkem. Například k pohádce O polévce ze sekery je tak připojeno ještě rozkošné čtyřverší: „Bůh tě natřes, babo hloupá, jak jsi hloupá, tak jsi skoupá. Nechtěl bych mít jako ty srdce plné lakoty.“

Vydává Šulc-Švarc, doporučená cena: 399 Kč, naše cena 350 Kč

O autorovi

Jiří Žáček (nar. 6. listopadu 1945, Chomutov)
Významný český básník, překladatel a autor řady úspěšných knih pro děti. Po absolvování Stavební fakulty ČVUT působil sice tři roky na vodohospodářské správě v Benešově u Prahy, potom už se ale začal naplno věnovat literatuře. Za svou kariéru dosud vydal téměř tři desítky sbírek básní a dvě desítky dětských knížek.

Zpohadkovepostylky book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin