Timo Parvela: Ella ve škole
Timo Parvela: Ella ve škole

Timo Parvela: Ella ve škole

Sotva se Ella a její kamarádi z první třídy stačili ve škole trochu rozkoukat, už musejí řešit první zapeklitý problém. Jejich pan učitel dostal záhadný dopis a od té doby se chová fakt divně.


Plete si židli s tabulí, nedává žákům žádné domácí úkoly a na hodině plavání přijde k bazénu oblečený. Žákům je hned jasné, že jejich oblíbeného třídního někdo vydírá. Tohle podezření se pak ještě potvrdí, když Ella zahlédne na stole v učitelově kabinetě další vyděračský list. Děti začnou pana učitele sledovat a nakonec zjistí, že má ve čtvrtek večer s pisatelem oněch tajemných dopisů sraz v parku u nádraží. Rozhodnou se vzít věci do vlastních rukou a vydají se do parku, aby si to s tím lumpem, co tak deptá hodného pana učitele, vyřídili. Jenže věci se nakonec samozřejmě zvrtnou a celá akce skončí pěkně bláznivě. To však Elle, Hanně, Tuukkovi, Patemu ani ostatním nevezme chuť do vymýšlení dalších lumpáren. Jenom tenhle školní rok je ještě čeká například školní představení, návštěva skutečného divadla nebo výlet do muzea a do zoo. A můžete si být jistí, že s touhle partou si pan učitel ještě užije.
Příběh nejznámějšího a nejúspěšnějšího finského autora knih pro děti Tima Parvely pobaví hlavně děti ve věku hlavní hrdinky a také ty o maličko starší. Autor počítá s tím, že jeho čtenáři se teprve nedávno naučili číst, proto píše jasně, stručně a v jednoduchých větách. Myslí však také na rodiče, kteří případně budou knížku předčítat předškolákům nebo těm prvňáčkům, již ještě nezvládají úplně dobře krotit písmenka a slabiky. Pro ně je v Elle ve škole nachystáno pár vtípků a nenápadných šibalských mrknutí, která děti nepostřehnou, ale dospělé potěší. Knížku doplnila roztomilými černobílými obrázky česká ilustrátorka Magda Veverková Hrnčířová.

Vydává Portál, doporučená cena: 235 Kč, naše cena 212 Kč

O autorovi

Timo Parvela (nar. 19. května 1964 v Jyväskylä)
Původní profesí učitel, který píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou první velikosti. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším.

ella ve skole book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin