Daniel Petr: Sestra smrt
Daniel Petr: Sestra smrt

Ústecká kriminálka má plné ruce práce s vyšetřováním údajné šestinásobné vraždy pacientů, jíž se měla dopustit jedna starší sestra na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Rumburku. A do toho ještě na oddělení přijde anonymní udání, že vraždou bylo i dva roky staré úmrtí šatnářky z místního plaveckého stadionu Boženy Boučkové. Většina kolegů by se na nepodepsaný dopis vykašlala, Václav Rákos se ale na vlastní pěst pouští do akce. Místo aby si užíval volno, sbalí syna Martina a vyráží do Českého Švýcarska. Tady se ubytuje ve zchátralém penzionu, Martina svěří na hlídání majiteli a zahajuje pátrání. Netrvá to dlouho a objeví se další vražda a zmizí mladá žena, která je náhodou dcerou podezřelé sestry. Otisky prstů nalezené na místě činu patří válečnému zločinci Miloši Bjelejovi, jenž se ve zdejší drsné a odlehlé krajině schoval před haagským tribunálem. Má to však jeden háček. Bjelej už má být několik let po smrti. Našli ho v zimě zmrzlého u cesty a v rumburské nemocnici vystavili lékaři na jeho jméno pitevní protokol. Rákos se tím ale nenechá odradit a pouští se do vyšetřování, během něhož bude muset rozplést mnohem složitější pavučinu vztahů, než si dokázal představit, a zaplatit mnohem vyšší cenu, než mu bude příjemné.
Kniha Daniela Petra připomíná ze všeho nejvíc severskou krimi, i když se neodehrává někde ve Skandinávii, ale pouze na severu Čech, na pomezí Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku.


Mindy Mejia: Budu vším, čím mě chceš mít
Mindy Mejia: Budu vším, čím mě chceš mít

Pine Valley je ospalá díra v jižní Minnesotě, kde místní šerif Del obvykle řeší jen pokuty za překročení rychlosti nebo výtržnosti opilců při oslavách Dne svobody. Žijí tu nekomplikovaní farmáři, pro které je nejdůležitější, jestli letos nebude moc sucho a jestli se zdejšímu fotbalovému týmu podaří vyhrát pohár.


Adrian McKinty: Slyším sirény v ulicích
Adrian McKinty: Slyším sirény v ulicích

Inspektor Sean Duffy se vrací do práce a hned ho čeká hrůzný nález ve staré opuštěné továrně. Kufr s torzem těla bez hlavy a končetin tady někdo pohodil mezi odpadky.


6 věcí, podle kterých poznáte severskou detektivku
6 věcí, podle kterých poznáte severskou detektivku

Vydání románu Muži, kteří nenávidí ženy, prvního dílu detektivní trilogie Milénium v té době již mrtvého novináře a spisovatele Stiega Larssona, odstartovalo před třinácti lety lavinu temných příběhů, pro které se vžilo označení severské krimi. Vybrali jsme pro vás pár atributů, jež jsou pro tenhle žánr, v posledním desetiletí tak úspěšný, typické.


Adrian McKinty: Mrazivá hlubina
Adrian McKinty: Mrazivá hlubina

Mladý seržant Sean Duffy začíná pracovat na detektivním oddělení jednoho belfastského okrsku zrovna v době, kdy je celé město v jednom ohni.


Suzanne Rindellová: Ta druhá zapisovatelka
Suzanne Rindellová: Ta druhá zapisovatelka

Mladá stenotypistka Rose pracuje na jednom manhattanském policejním okrsku, kde musí poslouchat a zapisovat strašlivá přiznání násilníků a vrahů. Vyrovnává se s tím ale překvapivě snadno.


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 Příběhy knih | admin