Mindy Mejia: Budu vším, čím mě chceš mít
Mindy Mejia: Budu vším, čím mě chceš mít

Mindy Mejia: Budu vším, čím mě chceš mít

Pine Valley je ospalá díra v jižní Minnesotě, kde místní šerif Del obvykle řeší jen pokuty za překročení rychlosti nebo výtržnosti opilců při oslavách Dne svobody. Žijí tu nekomplikovaní farmáři, pro které je nejdůležitější, jestli letos nebude moc sucho a jestli se zdejšímu fotbalovému týmu podaří vyhrát pohár.


Život městečka se ale obrátí naruby ve chvíli, kdy je ve staré opuštěné stodole u jezera nalezena ubodaná čerstvě osmnáctiletá studentka střední školy a hvězda amatérského divadelního spolku Hattie Hoffmanová. Nikdo nemůže pochopit, kdo by mohl mít důvod udělat něco takového krásné dívce, která byla miláčkem celého města.
Postarší šerif Del ale postupně objevuje, že Hattie nehrála role jen na divadle, ale také ve svém životě. Jako chameleon se vždy dokázala proměnit tak, aby okouzlila každého, s kým právě mluvila. Není divu, že se do ní zamiloval hezký, urostlý a dost jednoduchý spolužák-fotbalista stejně jako starší, ženatý a vzdělaný profesor. Zdánlivě nevinná lolitka Hattie však měla své směle rafinované plány a rozehrála kvůli nim milostnou hru, jejíž všichni aktéři měli nakonec důvod ji zabít. Nebo snad byla za její smrtí staletá kletba vznášející se nad krvavou hrou Williama Shakespeara Macbeth, v níž Hattie osudného večera ztvárnila hlavní ženskou roli?
Vynikající kriminální thriller Budu vším, čím mě chceš mít skládá jeho autorka, minnesotská rodačka Mindy Mejia, z vyprávění tří osob, mezi nimiž nechybí ani sama oběť. Skvěle si tak může hrát s tím, jakou informaci a emoci čtenáři zrovna předá, a stupňovat napětí. Díky téhle obratné vypravěčské finese pak autorka také mnohem lépe a přesvědčivěji ukazuje charaktery jednotlivých postav, jejich uvažování a motivace, aby nás na konci knihy dovedla k překvapivému závěru i k poznání, že v jejím příběhu jsou ve finále vlastně oběťmi všichni.
Vydává nakladatelství Domino, doporučená cena: 349 Kč

O autorovi

Mindy Mejia
Americká autorka Mindy Mejia je rodačkou z Minnesoty, ve které také strávila prakticky celý svůj dosavadní osobní i profesní život. Ve své tvorbě se zaměřuje především na romány, věnuje se ale také psaní kratších povídek, knižních recenzí, a vede dokonce vlastní blog. Jako čtenářka má ráda romány a příběhy ze současnosti s aktuálním a zajímavým tématem – takové, které jsou pro čtenáře nejen relaxem a zábavou, ale zároveň je nutí k zamyšlení.

Budu vsim cim me chces mit book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 Příběhy knih | admin