Robert Bryndza: Do posledního dechu
Robert Bryndza: Do posledního dechu

Robert Bryndza: Do posledního dechu

V kontejneru na odlehlém místě se mezi odpadky najde tělo krásné mladé dívky, která byla před smrtí brutálně mučena.


K případu se jako první dostane detektiv šéfinspektorka Erika Fosterová a ta při pohledu na utýranou oběť přísahá, že vraha dostane za každou cenu. Na vlastní pěst vyslechne svědky a také si vzpomene na zhruba rok starý případ dívky, která se zabité vzhledem podobala a byla zavražděna a pohozena v kontejneru prakticky totožným způsobem. Potíž je v tom, že se Erika sama před časem dala na protest proti povýšení kolegy Andyho Sparkse, s nímž se nesnášejí, přeložit z oddělení vražd a skončila u nudné kancelářské práce na jiném oddělení. Jestli se chce na případu podílet, bude se muset před superintendantem Sparksem ponížit a poprosit ho, aby ji přibral do týmu. Mezitím už má sériový vrah políčeno na další sličnou hnědovlásku. Vytvořil si na Facebooku falešný profil, stali se s dívkou přáteli a domluvili si rande, jež ale skončí jinak, než si mladá žena představovala.
V pořadí už čtvrtá kniha Roberta Bryndzy s šéfinspektorkou Erikou Fosterovou opět vsází na úderný, reportážně laděný styl, krátké jednoduché věty a rychlý spád událostí, které nedají čtenáři vydechnout. Bryndzův kriminální thriller se nezdržuje složitými psychologickými rozbory motivace postav, ty jsou v něm vlastně jen lehce nahozeny, mnohem víc tady jde o akci a její výsledek. Do posledního dechu je to prostě řízná oddychovka v nejlepším slova smyslu, v níž se spíše jedná, než dlouze přemýšlí. Za zmínku určitě stojí, jak přesně a děsivě se Robertu Bryndzovi podařilo vykreslit nebezpečí sociálních sítí. Tedy přesněji řečeno toho, kolik osobních dat a intimních informací na nich někteří lidé sdílejí a jak snadno se na nich dají do řeči i s někým, koho v životě neviděli.
Vydává nakladatelství Cosmopolis, doporučená cena 399 Kč, naše cena 339 Kč.

O autorovi

Robert Bryndza (nar. 1979 v Lowestoftu, Velká Británie)
Britský autor žijící trvale na Slovensku se svým partnerem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí prodaly více než dva miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. The Girl in the Ice (Dívka v ledu) je první díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. I jeho další pokračování, Night Stalker (Noční lov), Dark Water (Temné hlubiny), Last Breath (Do posledního dechu), Cold Blood a Deadly Secrets, se drží na předních příčkách nejprodávanějších knih a na dalších případech Eriky Fosterové Robert Bryndza pracuje. Kromě této série je taktéž autorem romanticky a humorně laděných zahraničních bestsellerů. Více o autorovi je možné se dočíst na webových stránkách www.robertbryndza.com, Twitteru @RobertBryndza či na Facebooku a Instagramu.

do posledniho dechu book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin