Vědci, vynálezci a podnikatelé v českých zemích
Vědci, vynálezci a podnikatelé v českých zemích

Vědci, vynálezci a podnikatelé v českých zemích

Na území Čech a Moravy se vždycky rodili lidé vynikající v technických a přírodovědných oborech. Právě jim vzdává hold zatím čtyřdílná edice přinášející dobrodružné životní osudy nejvýznamnějších osobností, jež u nás od začátku sedmnáctého do konce dvacátého století vynalézaly, objevovaly a podnikaly.


Kromě legend, jako byli bratranci Veverkovi, Kaplan, Škoda, Křižík, Baťa, Heyrovský, Wichterle či Antonín Holý, tady objevíte i ve své době velice úspěšné a uznávané lidi, o nichž už ale dnes vědí opravdu jen lidé z branže. Slyšeli jste snad třeba o Erichu Roučkovi, který ve dvaadvaceti letech založil v Blansku úspěšnou a dosud pod názvem Metra fungující firmu na výrobu elektrických měřicích přístrojů a po první světové válce o něm v USA psali jako o moravském Edisonovi?
Velkým plusem všech čtyř dílů představujících vždy více osobností je silné zázemí kolektivu autorů pocházejících především z vědeckých kruhů. Bez nadsázky lze říci, že o každém z lidí zařazených do výběru píše největší odborník, jakého u nás na danou tematiku najdete. V praxi to znamená, že pokud máme například ve čtvrtém dílu portrét zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela, zpracoval jej současný ředitel brněnského Mendelova muzea Ondřej Dostál. Jednotlivé portréty proto vedle zobrazování dramatických životních příběhů také dokážou velice přesně vysvětlit princip a význam toho kterého vynálezu, objevu či podnikatelského počinu. Díky tomu si při pročítání téhle i graficky velice zajímavě vyvedené edice ještě lépe uvědomíte, jak výraznou stopu tito lidé v historii lidstva zanechali a jak moc na ně můžeme být hrdí.

Vydává nakladatelství Jonathan Livingston, cena jednotlivých dílů se podle rozsahu pohybuje na pultech knihkupectví od 199 do 249 Kč. Lze objednat na www.kosmas.cz se slevou.

O autorovi

O autorovi asi tentokrát vynecháme, protože to je dílo kolektivu spousty autorů.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
VYNALEZCI4_book.jpg

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 Příběhy knih | admin