Foto: steadyhealth.com
Michelle Adamsová: Ta druhá

Michelle Adamsová: Ta druhá

Irini má od narození vadu kyčle a křivou páteř a navíc ji ve čtyřech letech rodiče kvůli starší, násilnické a psychicky labilní sestře Elle strčili k tetičce a strýčkovi, kde se vždycky právem cítila jako páté kolo u vozu. Přesto se jí podařilo vystudovat medicínu, získat místo anestezioložky v nemocnici a najít si milujícího italského přítele. 


Zdá se, že zvítězila nad všemi démony z dětství a že se dokázala ukrýt i před neodbytnou Elle, která jí už několikrát udělala ze života peklo. Jenže potom se jednou v noci ozve telefon a na druhém konci není nikdo jiný než její psychopatická a manipulativní sestra, jež na ni opět dokázala sehnat číslo. Irini se snaží rychle zavěsit, jenže Elle jí sdělí, že jim umřela matka a že chce, aby přijela na pohřeb. Po chvíli váhání se Irini rozhodne, že se vydá do Edinburghu, kde se po více než dvou desítkách let má setkat se svým otcem. Netuší, že matčin pohřeb není zdaleka to nejhorší, co ji v rodném domě čeká, že těch mrtvých bude víc a že ji na konci čeká odhalení hrůzného rodinného tajemství, jež převrátí její život naruby.

Nestává se často, aby práva na román autorky, která do té doby tvořila pod pseudonymem, koupila prestižní nakladatelství v USA, Německu, Španělsku, Holandsku či Dánsku ještě dříve, než kniha v její rodné Anglii vůbec vyšla. Spisovatelce (a také vědkyni) Michelle Adamsové se tenhle kousek s psychologickým thrillerem Ta druhá povedl. Vedle chytré zápletky a pečlivě budované paranoidní atmosféry za to mohou především výborně vykreslené hlavní postavy obou sester, jež si vyloženě říkají o filmové zpracování. Však už také v době, kdy se chystá české vydání, probíhají jednání ohledně odkupu filmových práv a můžeme si být jistí, že především o roli démonické psychopatky Elle bude mezi hollywoodskými herečkami pořádná strkanice.

Vydává Baronet, doporučená maloobchodní cena: 299 Kč

O autorovi

Michelle Adams (nar. v roce 1981)
Vyrůstala ve Velké Británii, již v devíti letech přečetla první román z pera Stephena Kinga. Na literatuře tohoto typu zůstala podle vlastních slov závislá dodnes. Po univerzitních studiích klinické vědy pracovala jako fyzioložka na kardiologii. Psychologický thriller Ta druhá (v originálu My Sister), jenž dokončila na počátku roku 2015, je její prvotinou. V současnosti žije na Kypru, odkud to má blízko do Řecka, které považuje za jednu z nejkrásnějších zemí na světě, a kde se věnuje především psaní, čtení a běhání maratonů (momentálně trénuje na londýnský). Miluje cestování a také lidi, kteří nevzdávají své sny.

tadruha book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 Příběhy knih | admin