Chuck Wendig: Nuly
Chuck Wendig: Nuly

Chuck Wendig: Nuly

Co mají společného drzý a ukecaný sirotek Chancey, pohodářský podvodníček DeAndre, cynická Reagan, která dokáže ztrapnit téměř kohokoliv, aktivistka syrského původu Aleena a starý hipík a veterán z Vietnamu Wade?


V reálném životě mají dost problémů a občas si připadají jako úplné nuly. Jakmile však položí ruce na klávesnici počítače nebo notebooku, dokážou dostat do kriminálu hajzlíky, co pro zábavu znásilňují holky, nabourat se do syrské státní televize, vyluxovat spoustě lidí kreditky nebo odčerpat americké vládě supertajné informace. Zrovna když to vypadá, že na ně okolní svět nemá, si je postupně všechny podá agent FBI Hollis Copper. Jestli nemají strávit spoustu dalších let ve vězení, musí přijmout jeho nabídku a podílet se na jakémsi tajemném hackerském projektu na jedné lovecké chatě ztracené v horách. Nikdo z nich, dokonce ani agent Copper v tu chvíli netuší, že se všichni právě stávají součástí naprosto šíleného a zároveň geniálně promyšleného plánu, na jehož konci čeká svět spousta krve, násilí a utrpení.
Kniha Chucka Wendiga je přesně z těch, které byste neměli číst před spaním. Hrozí totiž, že spát vůbec nepůjdete. Budete si říkat, že dáte ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu a najednou zjistíte, že venku svítá. Parádně vykreslené postavy, cool dialogy, a především svižné tempo, jež žene nabušený děj k osudovým zvratům, to vše vám vyloženě brání Nuly alespoň na chvilku odložit. Na Wendigově stylu je poznat, že tenhle chlapík začínal psaním počítačových RPG her a komiksů. Způsob, jakým dokáže ve své knize zkombinovat černý humor, akci, mystiku i brutalitu, přitom nic z toho nepřepísknout, a ještě to okořenit parádní zápletkou, se totiž jen tak nevidí.
Vydává Knižní klub, doporučená cena: 399 Kč

O autorovi

Chuck Wendig (nar. 22. dubna 1976 v New Hope, Pensylvánie)
Americký spisovatel, scenárista a blogger je autorem řady knih, komiksů, her a mnoha dalších děl. Stal se finalistou ceny Johna W. Campbella pro nejlepšího debutujícího spisovatele, podílel se na tvorbě digitálního dramatu Collapsus nominovaného na ceny International Digital Emmy a Games 4 Change. Napsal Aftermath, jeden z oficiálních románů ze světa Star Wars. Více o Chuckovi i jeho titulech najdete na jeho blogu terribleminds.com. Chuck žije s rodinou v Pensylvánii.

nuly book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 Příběhy knih | admin