John Le Carré: Noční recepční
John Le Carré: Noční recepční

John Le Carré: Noční recepční

Z pekla vojenských misí v Iráku se bývalý příslušník zvláštních jednotek Jonathan Pine uklidil do nejluxusnějšího hotelu v Káhiře, kde pracuje jako špičkový noční recepční.


Jenže ani tady nebude mít klid. Přichází totiž svržení režimu prezidenta Mubaraka, během něhož se Jonathan sblíží s krásnou Sophií, milenkou rozmazleného synka z nejbohatší egyptské rodiny Freddieho Hamida. Sophie má z Freddieho strach, a tak si pro všechny případy nechá od Jonathana okopírovat kompromitující materiály dokazující, že se její milenec tajně chystá nakoupit zbraně od cynického a nebezpečného obchodníka, Jonathanova krajana Richarda Ropera. Jonathan využije svých kontaktů na britské ambasádě a odešle kopii výbušných materiálů do rodné země. Roper se však přes své lidi v britském státním aparátu dozví, že byl chystaný obchod prozrazen. Než stihne Jonathan najít pro Sophii bezpečnou zemi, kde by se mohla ukrýt, Roperovi zabijáci ji zlikvidují. Zdrcený Jonathan opouští Egypt a nakonec zakotví v Curychu. Jenže jednoho dne se v jeho hotelu zjeví velice vzácný host. Mecenáš a lidumil, okouzlující společník Richard Roper, který si sem ve skutečnosti přijel zařizovat další kšefty se zbraněmi. Jonathan dostane šanci se pomstít.
Při četbě románu klasika žánru špionážní thriller Johna Le Carrého vám již od prvních stránek dojde, proč si tohohle autora tak zamilovali filmaři (však už také podle Nočního recepčního vznikl vynikající stejnojmenný seriál s Tomem Hiddlestonem a Hughem Lauriem v hlavních rolích). Výrazné charaktery, promyšlené zápletky, obratně budované napětí i osudové milostné vztahy, to jsou zbraně, jimiž Le Carré útočí na čtenářovy smysly. A tomu v tu chvíli vůbec nevadí, že už to všechno někde viděl a že se příběh poměrně striktně drží pravidel žánru. Noční recepční je svižnou a napínavou oddechovkou, která si na nic nehraje, ale přitom má styl a eleganci. Pokud to takhle máte rádi a nechcete řešit nic hlubokomyslnějšího, bude vás tahle kniha bavit.

Vydává Mladá Fronta, doporučená cena: 379 Kč, naše cena 304 Kč

O autorovi

JOHN LE CARRÉ (*1931)
Je považován za nepřekonatelného mistra špionážních románů. Sám strávil pět let v britské rozvědce a ve své celoživotní tvorbě z tohoto prostředí čerpá. Žije v Cornwallu. Je autorem čtyřiaadvaceti románů, z nichž mnohé byly zfilmované

Nocni recepcni book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin