Foto: i.ytimg.com
Virginie Grimaldi: Pochopíš, až budeš velká

Virginie Grimaldi: Pochopíš, až budeš velká

Dvaatřicetiletá psycholožka Julia vede v Paříži spokojený život se svým nastávajícím Markem, jemuž k dokonalosti chybí snad jen to, aby jedl méně cibule a nekoukal v televizi na odporné krimi zprávy. 


Jenže potom se celá tahle idylka sesype jako domek z karet, když jí neočekávaně zemře otec. Julia je v šoku a potřebuje se o někoho opřít, Marc se ale bohužel ukáže jako emocionálně nezralý pitomec, jenž ji v téhle těžké chvíli nedokáže podpořit. Zdrcená Julia se rozhodne pro radikální změnu, sbalí si kufry a přijme místo psycholožky v domově pro seniory ležícím na pobřeží Atlantiku. Utéct do domu plného starých nedoslýchavých a nerudných lidí nevypadá v její situaci zrovna jako nejlepší nápad, jenže místní rezidenti ji svou vitalitou, veselostí a chutí k životu naprosto okouzlí a dají jejímu životu nový náboj. Vlastně je dost těžké rozpoznat, kdo tady komu dělá psychologa. Po pár týdnech s energickou Miss Babi, bláznivým vtipálkem Gustavem nebo hádavým milovníkem mobilních telefonů Léonem začíná mít Julia konečně sílu vyřešit i svůj milostný život a najít novou lásku.

Spisovatelka Virginie Grimaldi má dar s humorem, citem a porozuměním vylíčit komplikovaný vnitřní svět své hrdinky, v níž se nezávislost pere s touhou někam patřit a být milována. Velice živým a současným jazykem vypráví s nadhledem o pozoruhodných lidech, v jejichž osudech se mísí smutek s veselím úplně stejně, jako se to děje v běžném životě nás všech.

Vydává Ikar, doporučená maloobchodní cena: 349 Kč

O autorovi

Virginie Grimaldi (nar. 1977, Francie)
Kromě úspěšného blogu, který založila v roce 2009, je autorkou několika povídek a románů. Za svou novelu La peinture sur la bouche získala v roce 2014 literární cenu Le prix littéraire aufeminin, poté následovaly romány První den zbytku mého života a dosud nejúspěšnější Pochopíš, až budeš velká. Virginie žije a tvoří ve francouzském Bordeaux.

pochopis book


  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Příběhy knih | admin